کافی نت - اطلاعیه های استخدام - سایت - دانلود آهنگ
سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1392
استخدام عضو هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 92
 • کارفرما : وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • محل های استخدام مورد نیاز : تمام ایران
 • تعداد نیروی مورد نیاز : مشخص نشده
 • تاریخ ثبت : 7 دی 1392
 • تاریخ انقضا : 15 بهمن 1392   

  آگهی استخدام عضو هیات علمی پیمانی

   

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  معاونت آموزشی

  هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی

  با استعانت از درگاه خداوند متعال به اطلاع می رساند، هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه ها / دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته را برگزار می نماید. ثبت نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان گرفتن کد رهگیری و ارسال مدارک درخواستی در مهلت مقرر بصورت حضوری یا پستی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه مربوطه می باشد.

   

  مهلت ثبت نام از تاریخ 1  دی 1392 به مدت 30 روز می باشد.

   

  شرایط عمومی

  الف) اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

  ب ) تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

  ج) داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران                       

  د) عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزائی

  ه) عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روانگردان

  و)انجام خدمت وظیفه عمومی، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا پایان دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان)

  ز) تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیات های اجرایی جذب دانشگاه ها و هیات مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

   

   شرایط اختصاصی

  1 - دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته های بالینی و دانشنامه دکترای تخصصیPh.D) ) و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه

  2 - حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند 35 سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا دوره فلوشیپ 45 سال است.

  تبصره 1: متقاضیانی که دارای سن بیشتر از 35 سال برای کارشناسان ارشد و 45 سال برای دارندگان دانشنامه تخصصی، فوق تخصصی(ویا فلوشیپ) و دکترای تخصصی (Ph.D)هستند، در صورت دارا بودن سوابق آموزشی، پژوهشی و مدیریتی با تائید هیات ممیزه مرکزی حداکثر تا 5 سال به سقف سنی آنان افزوده خواهد شد. بنابر این دانشگاه ها می توانند مدارک این متقاضیان را بصورت مشروط بپذیرند.

  تبصره 2: ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای 25 درصد، آزادگان بالای 3 سال اسارت، فرزندان جانبازان بالای 50 درصد، فرزندان شهدا و آزادگان با بیش از 3 سال اسارت مشمول محدودیت سنی نمی باشند.

  تبصره3: کارشناسان ارشدی که در استخدام دانشگاه ها هستند، تنها درصورت باقی ماندن حداقل 15 سال از سنوات خدمت می توانند در فراخوان جذب هیات علمی در مرتبه مربی شرکت نمایند.

  3- شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع می باشد و این دسته از افراد می توانند پس از فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بالاتر و انجام یک سال از تعهدات در فراخوان های آتی شرکت نمایند.

  تبصره: چنانچه متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در آزمونPh.D  یا و فوق تخصص (فلوشیپ) پذیرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آن ها از دستور کار جذب خارج خواهد شد.

  4 - شرکت متعهدین خدمت به دانشگاه ها بصورت آموزشی و پژوهشی، پس از گذراندن یک سال از خدمات، در آزمون فراخوان همان دانشگاه بلامانع است. شرکت در فراخوان سایر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت کتبی موسسه مبداء ممکن خواهد بود.

  تبصره 4-1) کارشناسان ارشدی که بنا به نیاز دانشگاه بصورت کتبی، تعهدات خود را به صورت غیر هیئت علمی می گذرانند نیز پس از یک سال از انجام خدمات می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند.

  تبصره4-2) شرکت در فراخوان برای مشمولین قانون نحوه تامین هیات علمی، بعد از گذشت دوره ضرورت میسر می باشد.

  تبصره 4 -3) متعهدین خدمت درمانی پس از یک سال از  انجام تعهدات در قالب درمانی تنها در صورت تائید کمیسیون مشترک درمان و آموزش به صورت مکتوب مبنی بر انجام مابقی تعهدات به صورت هیات علمی می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد و در صورت موافقت کتبی دانشگاه مبدا در فراخوان سایر دانشگاه ها شرکت نمایند.

  تبصره 4-4) متعهدین خدمتی که از سهمیه خانم ها و مناطق محروم استفاده کرده‌اند درصورت موافقت معاونت درمان وزارت متبوع می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند.

  تبصره 4 -5) دارندگان مدرک قبولی دانشنامه فوق تخصصی که تعهدات فوق تخصص را به صورت درمانی یا هیات علمی می گذرانند تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد خود شرکت نمایند. این متقاضیان پس از شروع تعهدات می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نموده و تنها در صورت باقی ماندن حداکثر 6 ماه از تعهدات و با تایید کتبی دانشگاه مبداء در فراخوان سایر دانشگاه ها نیز شرکت نمایند.

  تبصره 4-6 ) دانش آموختگان دانشگاههای وزارت علوم در صورت داشتن تعهد به کشور در صورت تمایل به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی  دانشگاه های علوم پزشکی کشورنیز تابع این بند می باشند.

  تبصره4-7) مستخدمین کشوری از انجام یک سال از تعهدات برای شرکت در فراخوان همان دانشگاه مستثنی هستند؛ لیکن جهت شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی می بایست موافقت کمیسیون مشترک آموزش و درمان مبنی بر انجام تعهدات بصورت هیئت علمی را اخذ نمایند تا بتوانند در فراخوان دانشگاه محل خدمت شرکت نمایند و درصورت درخواست شرکت در فراخوان سایر دانشگاه ها موافقت مکتوب دانشگاهی که مستخدم آن هستند ضروری است.

  5- عنوان رشته متقاضی می بایست با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقیقا مطابقت داشته باشد و پذیرش مدارک مشابه ممنوع می باشد.

  6- بر اساس مصوبات هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می توانند جهت شرکت در فراخوان 4 انتخاب داشته باشند که می بایست دوانتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد. واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیات علمی دانشگاه ها دارای اولویت می باشند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه نمایند.

  7- در هر دانشگاه / دانشکده در شرایط مساوی، اولویت استخدام با متقاضیان بومی می باشد.

  8- دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا سطح 3 حوزوی در گروه معارف اسلامی تنها در صورت دارا بودن حداقل 3 سال سابقه تدریس می توانند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

  9- متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور (دوره های مجازی) و یا دوره‌ های غیرحضوری تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

  10- اعضای هیات علمی رسمی و پیمانی دانشگاه های وزارت علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در صورت استعفای پذیرفته شده می توانند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

  تبصره: اعضای هیات علمی پیمانی دانشگاه های وزارت علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تنها در صورت گذراندن حداقل 5 سال از خدمت خود در صورت تمایل می توانند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند. بدیهی است استخدام جدید آنان نیز به صورت پیمانی خواهد بود.

  11- متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت نمایند، در غیر این صورت تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت نمایند.

  12- متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین تر را ندارند.

    چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی شده و در صورت صدور حکم استخدامی حکم صادره لغو و بلا اثر می گردد.

   

  شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز خواهد بود، لیکن داوطلب فقط می تواند یکی از دانشگاه ها را دانشگاه مادر ( تهران– ایران- شهید بهشتی – شیراز- اصفهان – تبریز- مشهد - کرمان و اهواز ) انتخاب نماید.

  تبصره: درصورت انتخاب دو دانشگاه اولویت با انتخاب اول خواهد بود.

   

  تذکر بسیار مهم

    استخدام اعضای هیات علمی دردانشگاه ها:

  1-     منوط به داشتن ردیف و مجوزهای استخدامی توسط دانشگاه های ذیربط خواهد بود.

  2-     استخدام اعضای هیات علمی در مرتبه استادیار و بالاتر

  به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت می باشد.

   

  داوطلبان محترم می توانند پس از پر کردن فرم اینترنتی مربوطه و اسکن مدارک خواسته شده، فرم های 16 گانه را دریافت کرده و پس از تکمیل آنها حداکثر 15 روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام اینترنتی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه یا دانشگاه های مربوطه تحویل و یا از طریق پست ارسال نمایند.

//tabligh vpn j**